20.8.11

1# Fashion Icon: Colorful bird

Mając w myślach słowo "babcia"od razu nasuwają nam się niedzielne obiadki, robienie skarpetek na drutach i najlepsze słodycze na świecie. Jednak są pewne wyjątki. Do tej grupy bynajmniej nie zalicza się Iris Apfel, która ma znacznie bardziej wypełniony grafik niż przeciętna emerytka.


Trudno wierzyć, że za prawie tydzień skończy 90 lat. Dziś mało kto dożywa takiego wieku, a jeszcze mniej chodzi na pokazy Gaultiera. Kim dokładniej jest pani Iris? Przede wszystkim ikoną mody. Ale także filantropką i amerykańską bizneswomen. Sama uważa siebie za "najstarszą nastolatkę świata". Czym wyróżnia się styl Apfel?  Przede wszystkim tym, że jak nikt inny potrafi łączyć ze sobą vintage, rzeczy z "pchlich targów" a także ciuchy od projektantów i uzyskać z tej mieszanki efekt piorunujący, oryginalny, niepowtarzalny i wyróżniający się na tle innych. W świecie mody zadebiutowała co prawda niedawno ale to nie ma znaczenia - potrzebowała niewiele czasu żeby uznać ją za guru. Szczególną uwagę zwraca na biżuterię oraz dodatki które najczęściej znajduje na targach, rynkach w sklepach ze starościami. Właśnie na nich budowała swój niepowtarzalny styl. Co jeszcze ją wyróżnia? Etniczny styl, odważne kroje, miksy różnych epok i jej charakterystyczne, wielkie okulary. W 2005 r. w słynnym nowojorskim Metropolitan Museum of Art (w tym samym, w którym zrobiono wystawę Savage Beauty poświęconą McQueenowi) wystawiono wystawę poświęconą jej stylowi. Podziwiały ją tysiące. A filigranowa staruszka jest na topie do dziś.

PS Wiem, ten post szczególny nie jest. Nie wstawiałam zdjęć ze stylizacjami Iris, ponieważ wybór był zbyt ciężki. Jeśli będziecie zainteresowani sami na pewno sobie coś wynajdziecie ;). A tak w ogóle rozpoczynam serię "Dzisiejszych ikon mody", była to część pierwsza. Przygotujcie się na więcej ;].

PS2 Zmieniłam wygląd bloga na nieco mniej minimalistyczny, mam nadzieję, że podoba wam się zmiana.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz